• uczniowie 1F na scenie festiwalu
          • 33. Festiwal Mediów Człowieka w Zagrożeniu

• 17 października uczniowie klasy filmowej (IF) wraz z prof. Michałem Dondzikiem uczestniczyli w 33. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu, który odbywa się w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Uczniowie obejrzeli film "Nie znikniemy" w reżyserii Alisy Kovalenko. Po projekcji odbyło się spotkanie i rozmowa z producentką Katarzyną Kuczyńską, która podzieliła się tajnikami pracy nad filmem.

Fot. Michał Dondzik

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października 2023 r., dzień przed Świętem Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole ślubowanie kl. I. Witamy pierwszaków w gronie pełnoprawnych uczniów VI LO w Łodzi. W części artystycznej kl. II B przygotowała krótkie etiudy teatralne oparte na tekstach Agnieszki Osieckiej.

• Inne spojrzenie na świat - Erasmus+

• W dniach 1 października - 8 pażdziernika 2023 r. w naszej szkole gościliśmy 20 uczniów i 8 nauczycieli z Portugalii, Włoch, Grecji i Chorwacji w ramach projektu Erasmus+ "Inne spojrzenie na świat". To był bardzo intensywny czas, zajęcia integracyjne, warsztaty fotograficzne, gra miejska, zwiedzanie Orientarium i EC1, wycieczka do Warszawy, kręgielnia. Dziękujemy wszystkim rodzinom naszych uczniów za goszczenie w swoich domach uczniów ze szkół partnerskich.

• Mistrzostwa Łodzi w bule

• 6 października 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Łodzi w bule, w których wystartowały dwie nasze drużyny z kl. III F: Marta, Wiktoria i Matylda oraz z kl. IV F : Marta, Jagoda i Nikola. Dziewczyny eliminacje przeszły jak burza, dopiero w ćwierćfinale napotkały opór, kończąc ostatecznie zawody na miejscach 5-8. Gratulujemy

• Światowy Dzień Zwierząt

• 4 października świętujemy Światowy Dzień Zwierząt. Na naszym kiermaszu mnóstwo było m.in. wegańskich pyszności. Dodatkowo odbyła się także zbiórka pieniędzy i karmy dla Fundacji Bo Ja Kocham Psy

• Wyjazd do Hiszpanii - Erasmus+

• W dniach 24 września - 1 października 2023 r. 15 uczniów kl. III F i kl. III Z brało udział w wyjeździe do Hiszpanii w ramach projektu "Własna firma drogą do sukcesu w przyszłości" z programu Erasmus+. Podczas projektu nasi uczniowie pracowali w szkole partnerskiej IES de Fene, gdzie tworzyli biznesplany metodą Canvas nowych firm. Poza zajęciami w szkole udało się także zobaczyć Ferrol, A Corunę, Santiago de Compostela, Betanzos, Pontedeume. To był bardzo aktywnie spędzony czas.