• młodzież VI LO w Łodzi na spotkaniu z aktorem
          • Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS

• W poniedziałek 27.03 klasa 2f wzięła udział w wyjątkowym spotkaniu ze znanym aktorem filmowym i teatralnym - Maciejem Stuhrem, które odbyło się w ramach Festiwalu Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS. Poprowadziła je pani Katarzyna Kubacka-Seweryn, żona dyrektora artystycznego festiwalu - Andrzeja Seweryna. Na początku wysłuchaliśmy orędzia z okazji Światowego Dnia Teatru wygłoszonego przez Swietłanę Oleszko, ukraińską reżyserkę, uchodźczynię pracującą obecnie w Teatrze Polskim im. Szyfmana w Warszawie. Następnie odbyła się interesująca rozmowa z panem Maciejem Stuhrem, której głównym tematem był związek sztuki teatru i filmu z prawdziwym życiem. Młodzież pytała aktora o jego przygotowania do roli, najtrudniejsze i najciekawsze sytuacje na planie, ulubionych reżyserów i filmy, ale także o sposób radzenia sobie z hejtem i o rady dla tych, którzy marzą o zawodzie aktora.

• warsztaty taneczne
          • Warsztaty taneczne

• Zachęcamy do obejrzenia premiery filmu reklamującego zajęcia warsztatowe w klasach o profilu tanecznym w naszej szkole.

• warsztaty teatralne
          • 27 marca Światowy Dzień Teatru

• Z okazji Światowego Dnia Teatru zachęcamy do obejrzenia premiery filmu reklamującego zajęcia warsztatowe w klasach o profilu teatralnym w naszej szkole.

• logotyp Wydziału Prawa i Administracji
          • Patronat Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

• W dniu 21 marca 2023 r. została podpisana umowa patronacka między Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego a VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Lelewela w Łodzi. Celem umowy jest nawiązanie współpracy w zakresie działalności dydaktycznej i popularyzującej dziedzinę nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawa.